Dziękuję wszystkim dziewczynom za obecność na zbiórce i zapraszam na kolejną ekscytującą podróż w czasie już za tydzień. A w ten piątek wybrałyśmy się do Wiecznego Miasta. Poznałyśmy kilka ciekawostek o mieszkańcach starożytnego Rzymu. Dziewczyny odkryły również swoje artystyczne dusze lepiąc płaskorzeźby. Patrząc na wyniki ich prac nie mogę się już doczekać grudniowego pieczenia pierników podczas opłatka drużyny. A propos grudnia, poznałyśmy już terminarz na najbliższy semestr, można się z nim zapoznać tutaj: terminarz. A poniżej prezentujemy ciekawostki oraz narysowane do nich ilustracje. Do zobaczenia!

rzym

Niektórzy cesarze rzymscy byli szaleni i niebezpieczni.  Podobno cesarz Neron śmiał się i grał na lirze w czasie ogromnego pożaru, który zniszczył Rzym.

autorka: Zosia Ciesielska

rzym2

Chodź Rzymianie lubili się kąpać, w łaźniach bywali zaledwie raz na dziewięć dni.

autorka: Gabrysia Węglarz

 

rzym3

Wiele rzymskich rodzin posiadało zwierzęta domowe. Rzeźby i malowidła ukazują dzieci bawiące się ze zwierzętami. Popularne były psy, koty i gołębie, a także ozdobne ryby i oswojone sarny.

autorka: Maja Świć

rzym1

W Rzymie powstał pierwszy na świecie supermarket. Nazywał się Forum Krajana, a wybudowano go na pięciu różnych poziomach wzgórza Kwirynał w centrum Rzymu.  W ogromnej hali znajdowało się 150 różnych sklepów.

autorka: Maja Powidzka

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s